Stare Polaszki 13 znajdują się w niewielkiej wsi na pograniczu Kaszub i Kociewia.

Stare Polaszki 13 to adres, który warto zapamiętać z kilku względów. Po pierwsze to niewielka wieś na pograniczu Kaszub i Kociewia, taka z dala od zgiełku miast, szarych zabudowań i buchających dymem kominów. Po drugie, życie jest tu kolorowe: mamy czerwone okiennice, mansardowy dach, mur pruski i różano lawendowy dziedziniec. Po trzecie: możemy pochwalić się stawem w kształcie serca i świeżymi warzywami, które możecie chrupać cały dzień. A wszystko to skąpane jest w totalnie wiejskim klimacie, w bezkresie łąk i pól oraz w smaku kompotu pitego na werandzie. Głównymi bohaterami tej historii są lasy, łąki, jeziora i cisza. Czas płynie tu wolniej, a śniadania je się do późna. Na naszych stołach królują świeże ryby z Kaszubskich jezior, ręcznie lepione pierogi, olbrzymie schabowe, rosół jak u babci oraz domowe ciasta – obiecujemy, że nie wyjedziecie stąd głodni. Potem wszystkim zalecamy leżakowanie. Bo i po co się spieszyć? My już spełniliśmy marzenie o życiu na wsi, teraz czas na Was. Przyjeżdżajcie!

W kompleksie trzech starannie wykończonych budynków znajduje się ponad 30 miejsc noclegowych, restauracja, dwie sale restauracyjno-konferencyjne oraz klimatyczna weranda, idealna na niewielkie przyjęcie rodzinne lub spotkanie biznesowe. Obiekty znajdują się na rozległym i niezwykle zielonym terenie. 

Nasz ogród i sad stoją otworem – każdy z naszych gości może zrywać owoce prosto z drzewa lub krzaka, a dla chętnych osób organizujemy wspólne przyrządzanie konfitur i weków.

Stare Polaszki to raj dla wędkarzy – na naszym terenie znajduje się staw, a złowione w nim ryby można przekazać naszemu kucharzowi, a następnie zjeść je na obiad lub kolację.

Chcesz aktywnie spędzić czas? W Starych Polaszkach to możliwe! Na terenie naszego kompleksu znajduje się miejsce do gry w piłkę nożną i siatkową, plac zabaw dla dzieci, a także rowery i kijki do nordic walking.

 

Dla chętnych organizujemy wycieczki po Kaszubach, spływy kajakowe, warsztaty kulinarne, wspólne grzybobranie, grillowanie, pieczenie kiełbasek przy ognisku i wiele innych atrakcji.