Stare Polaszki 13

IMG_4382

Wędkowanie

Stare Polaszki 13 to raj dla wędkarzy. Na terenie obiektu znajdują się trzy stawy, można w nich złowić karpie, liny, płotki, okonie lub szczupaki..

Nasi goście mogą korzystać z wędek, a złowione ryby przekazać naszemu kucharzowi, który zamieni je w pachnące i smakowite dania.

IMG_4400

Sad i warzywniak

W Starych Polaszkach 13 życie toczy się zgodnie z naturą. Odwiedzając to miejsce możesz liczyć nie tylko na spacery i relaks w otoczeniu wspaniałej przyrody, ale także na to, że w trakcie tych chwil będziesz podjadał owoce z tutejszego sadu, a w restauracji skosztujesz dań z sezonowych produktów pochodzących z naszego ogrodu.

Pamiętaj tylko, że wszystko ma swój czas… owoce i warzywa dostępne są w miesiącach letnich (koniec czerwca do sierpnia)

spływy-kajakowe

Spływy kajakowe

W niedalekiej odległości od Starych Polaszek przepływa najciekawsza rzeka Pomorza Zachodniego – Wierzyca. Przecina trzy piękne jeziora oraz przepływa przez dwie folklorystyczne krainy – Kociewie i Kaszuby. Spływy kajakowe Wierzycą  z pewnością będą niezapomnianą przygodą.

2

Kącik zabaw

piec-sauna-vingberg

Sauna i ruska bania

Zewnętrzne SPA z widokiem na bezkres pól i łąk.

Seans w saunie wraz z aroma- i światłoterapią oraz bani z ciepłą wodą, to niezwykła forma odpoczynku i naturalnego, sielskiego relaksu, dla ciała i duszy. Polecamy dla ukojenia nerwów i zapomnienia o codziennym natłoku obowiązków.

Cennik: 150 zł/1,5h – sauna; 250 zł/1,5h- bania z ciepłą wodą; z zestawie 350 zł/ 2h

Dla naszych gości, korzystających z usług noclegowych mamy 10% rabatu

pexels-photo-127016

Rowery

Warsztaty kulinarne

3

Robienie przetworów

4

Muzyka na żywo

W okolicy

Farma Strusi Afrykańskich w Garczynie to ponad 220 okazów tych zwierząt, które przebywają na 5,5 ha wybiegów. Można tu zwiedzić farmę, spróbować swoich sił w jeździe na koniu czy wielbłądzie, skosztować jajecznicy ze strusiego jaja oraz zakupić pamiątki.

Oprócz strusi, mieszka tu wiele innych zwierząt będących wielką atrakcją szczególnie dla dzieci.

Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich powstało na początku XX wieku (1906 r.), zajmuje obszar 22 hektarów nad brzegiem jeziora Gołuń. Na tej przestrzeni zgromadzono chałupy, dwory, kościoły, szkoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślników z terenu Kaszub i Kociewia. Postarano się wiernie odtworzyć ich wnętrza i wyposażyć w autentyczne sprzęty. W ofercie muzeum, oprócz możliwości zwiedzania, są również lekcje i warsztaty muzealne, pokazy dawnych prac i zawodów, koncerty oraz imprezy plenerowe.

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Wystawy muzealne łączą tradycyjne treści z nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi, co ciekawi osoby w różnym wieku. Ciekawostką muzeum jest możliwość spotkania mieszkańców dworku Józefa Wybickiego.

Główna wystawa muzeum prezentuje oczywiście dzieje naszego hymnu. Zwiedzający poznają historię „Mazurka Dąbrowskiego” na przestrzeni lat.

Na rejs statkiem Stolem można się wybrać będąc we Wdzydzach Kiszewskich na Kaszubach. Ma je w swojej ofercie Przystań u Grzegorza, która mieści się nad jeziorem Jelenie.

Rejs statkiem trwa około godziny i w tym czasie opływany jest Ostrów Wielki – największa wyspa wdzydzkiego akwenu. 

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich mierzy prawie 36 metrów. Z tej wysokości można podziwiać wspaniałe widoki na okoliczne jeziora. Na wieży znajdują się trzy tarasy widokowe – na 10, 20 i 30 metrach. 

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie to obiekt będący dawniej Skansenem Parowozownia Kościerzyna. Zlokalizowany jest on w sąsiedztwie dworca kolejowego przy ulicy Towarowej.

Muzeum istnieje tu od 1992 roku i zgromadziło pokaźne eksponaty transportu kolejowego charakterystycznego dla kolei żelaznej, funkcjonującej bez użycia elektryczności.

Zwiedzać możemy tu halę na parowozy, sale wystawowe, lokomotywy, parowozy, wagony i urządzania torowe. Wnętrze muzeum oferuje bogatą ekspozycje narzędzi, maszyn, elementów starych mechanizmów, dokumentów oraz pamiątek.

Sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin znajduje się w Kościerzynie, w kościele pw. Świętej Trójcy. Szczególnym kultem cieszy się tu obraz Madonny Kościerskiej, do którego każdego dnia przybywają pielgrzymki.

Oryginalny obraz Madonny miał zostać namalowany przez św. Łukasza. W V wieku umieszczono go w specjalnie wybudowanym kościele. Wkrótce stał się rzymską relikwią.

Znany obecnie wizerunek Madonny Kościerskiej odsłonięto w 1992 roku podczas prac konserwacyjnych. Jest to dość wierna kopia obrazu Matki Boskiej Śnieżnej, która znajduje się w rzymskiej Bazylice Santa Maria Maggiore. Obraz przedstawia Matkę Bożą z Dzieciątkiem na ręku, wokół których namalowano cykl scen różańcowych.

Muzeum Akordeonu powstało w sercu Kaszub nie bez przyczyny. Od wieków region ten jest związany z tym instrumentem i na stałe zagościł on u kaszubskich kapeli.

Muzealne eksponaty to ponad 120 akordeonów z różnych zakątków świata (najwięcej z Niemiec, Włoch, Francji i Rosji). Oprócz oglądania niezwykle barwnych i różnorodnych instrumentów, można tu również posłuchać jakie wydaje dźwięki, skorzystać z kiosku multimedialnego, a nawet spróbować samodzielnej gry na tym instrumencie.

Wdzydzki Park Krajobrazowy znajduje się w północno-zachodniej części Borów Tucholskich i zajmuje powierzchnię równą 17,8 tys. ha. Właściwie cały park położony jest w dorzeczu Wdy. Na jego obszarze występują 53 jeziora o powierzchni powyżej hektara oraz około 100 mniejszych akwenów, które nazywane są oczkami. Najsłynniejszym zbiornikiem wodnym parku jest jezioro Wdzydze – często nazywane Kaszubskim Morzem.

Na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego można uprawiać różnorodne formy rekreacji:

 • turystykę pieszą na 6 różnych ścieżkach przyrodniczo-edukacyjnych o łącznej długości 29 km’
 • turystykę rowerową na 8 trasach rowerowych o łącznej długości 179,5 km,
 • żeglarstwo – szczególnie na Jeziorze Wdzydzkim,
 • kajakarstwo,
 • wędkarstwo.

Kąpielisko nad Jeziorem Wdzydze: kaszubskie morze, czyli Jezioro Wdzydze zaprasza na wakacyjny wypoczynek w malowniczym regionie Kaszub. Panuje tu wspaniała atmosfera, miejsce pełne ciszy i spokoju. 

Udogodnienia kąpieliska:

 • kąpielisko strzeżone;
 • zaplecze sanitarne;
 • pomost;
 • wypożyczalnia sprzętu wodnego.

AQUA Centrum w Kościerzynie to najnowocześniejszy Kompleks Sportowo – Rekreacyjny na Kaszubach. Dysponuje trzema basenami, w tym sportowym, rekreacyjnym i specjalistycznym do nurkowania. Na hali basenowej znajdują się jacuzzi, masaże podwodne, bicze i parasole wodne, dzięki którym można skorzystać z dobroczynnych właściwości hydromasażu. Są również dwie zjeżdżalnie, małą dwutorową i dużą o długości 60 metrów, które z pewnością zapewnią Państwu niezapomnianą zabawę i wiele radości.

Na terenie aquaparku znajdują się także:

 • siłownia wyposażonej w profesjonalne i wysokiej klasy urządzenia treningowe,
 • łaźnia parowa i sauna sucha,
 • strefa Odnowy Biologicznej AQUA Centrum: masaże relaksacyjne, klasyczne, orientalne, hydroterapia czy fizykoterapia,
 • AC bar & cafe.

Zamek Kiszewski to krzyżacki zamek, zbudowany na miejscu wcześniejszego grodu, pierwotnie posiadał 4 okazałe baszty połączone murem o wysokości ok. 10 metrów. Do dzisiaj dotrwały dwie wieże, w tym najciekawsza – z główną bramą wjazdową. Innym budynkiem, zwracającym dzisiaj uwagę, jest zabytkowy, ponad 100 letni dwór zbudowany na fundamentach zniszczonego zamku.